локальні системи очистки стічних вод

Глибока біологічна очистка стічних вод на установках БІОЛІДЕР®
автономна каналізація



Для виготовлення установок біологічної очистки БІОЛІДЕР® використані сучасні матеріали та комплектуючі, що при дотриманні експлуатаційних вимог виробника забезпечує ефективну роботу установок на протязі багатьох років.
 
Очистка стічних вод на установках БІОЛІДЕР® відбувається наступним чином:

1. Приймальна камера, обладнана спеціальною решіткою для затримки грубих нечистот. (Клітка розміром до 10мм), плаваючих механічних речовин, дроблення крупних фракцій, а також усереднення різних видів забруднень. У приймальній камері встановлюється барботажний агрегат (аератор з отворами D-2.5-3 мм), який здійснює поступове перемішування стічних вод з попередньою кисневою обробкою (предаерацією).

2. Стічні води через спеціальний сифон, виконаний з каналізаційної ПВХ труби Ф-110 мм (або іншим в залежності від потужності установки), водозабір якого розташований нижче рівня води, що унеможливлює проникнення плаваючих забруднень у наступну фазу очистки витискується у SBR-реактор. У реакторі за рахунок чергування аеробних та аноксидних процесів у об'ємі аеротенків та зміни кількості розчинного кисню відбувається деструкція органічних сполук, що піддаються біохімічному окисленню. Відбувається контакт стічних вод, що очищаються з активним мулом при одночасному насиченні киснем. Вміст активного мулу в стічних водах, що очищуються, підтримується до 2 г / л (по сухій речовині). Для інтенсифікації деструкції органічних сполук в реактор постійно нагнітається стиснене повітря в співвідношенні 10:1 - до обсягу рідини, що очищається. Таких реакторів у складі очисних споруд - 2. У другому реакторі відбуваються аналогічні процеси але стічні води, що поступово витиснені у наступний реактор вже менш забруднені та частково освітлені. За допомогою ерліфтів активний мул розподіляється між реакторами для підтримання біоценозу. Температура у реакторах не має бути нижче 5 *. Ступінь деструкції органічних речовин, що піддаються біохімічному окисленню складає близько 90%.

3. Очищені в реакторах стічні води надходять у вторинний відстійник, де відбувається осідання активного мулу, що потрапив сюди з реакторів разом із водою. Мікроорганізми активного мулу при осіданні адсорбують своєю лускатою поверхнею дрібні суспензії, що залишаються в стічних водах, а також іони важких металів. Частина активного мулу вертаються ерліфтами в реактори, надлишкова частина видаляється у спеціальний резервуар, де осідає та проходить пасивну кисневу обробку з метою поступової мінералізації. Шлами надлишкового мулу механічно видаляються в процесі сервісного обслуговування.

4. Освітлена стічна вода з вторинного відстійника перетікає в контактний резервуар, де відбувається знезараження очищеної води хлорною водою, або AquaDOCTORом-спеціальним препаратом для комплексного знезараження очищених стічних вод залишків органіки та інших сполук. Після контакту із знезаражуючими компонентами очищена стічна вода може бути скинута у поверхневі водні об'єкти, біопруди, інше місце, передбачене проектними рішеннями та техумовами.



Розробник технології "БІОЛІДЕР®" В. Кондратенко